1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Rıza Çalımbay: "Beşiktaş’ın lobi sorunu var"
Rıza Çalımbay: "Beşiktaş’ın lobi sorunu var"

Rıza Çalımbay: "Beşiktaş’ın lobi sorunu var"

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kariyerine dair özel açıklamalarda bulundu.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Rıza Çalımbay, Beşiktaş'a dair şu ifadeleri kullandı:

“Ben Beşiktaşlı’yım. Bunu hiç gizlemedim. Bunun sıkıntısını da yaşadım. Çalıştığım yerde Siyah-Beyaz çizgili eşofman giydim diye tepki gösterdiler. Yani öyle bir durumdaydım ki, Beşiktaş’ı yeniyordum, Beşiktaşlılar tepki gösteriyordu. Kaybediyordum külübüm tepki gösteriyordu. Fenerbahçe ve Galatasaray’a da yakıştırıyorlar ama benden önce arkadaşlar var. Onların hakkı bu. Benim hedefim milli takım, en büyük idealim ise yurtdışı. Milli takımı çok isterim. Yanlış anlaşılmasın Fatih hoca orada şimdi. Ancak bu görev bize verilirse yaparız.

Milli takımda Fatih hoca olur, başka hoca olur. Ama milli takım hocasının ligdeki antrenörlerle görüşmesini isterim. Çok faydalı, yararlı olur. Şu anda Fatih hocayla görüşemiyoruz ama Fatih hoca çok büyük sorumluluk aldı. Sadece A Milli Takım’la ilgilenmiyor her şeyiyle ilgileniyor.

Beşiktaş’ın lobi sorunu var. Son 10-15 senenin milli takım antrenörlerine bakın bir tane Beşiktaşlı yok. Milli takım ayrı bir olay. Fatih hoca çok iyi şeyler başardı. Biz Mustafa hocayla Avrupa Şampiyonası’na gittik. Şenol hoca dünya üçüncüsü yaptı. Bunların hepsini yerliler başardı. Milli takımı yine bizler kaldıracağız. Beşiktaş’ta yerli antrenörle çalışmadım. Ama bakın en büyük başarılar yerlilerle." (Fanatik / Ömer Necati Albayrak)