Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

"Sakat, eksik de olsa Kartal"

İşkence haline dönüşen sezonun son deplasmanına hafta içi gelen sakatlık haberleri ile eksiklerle gitti Beşiktaş. Bir tarafta Avrupa’ya Kupalarına katılamayacağı kesinleşmiş Kartal, diğer tarafta ligden düşmesi kesinleşen Göztepe.

Kağıt üzerinde iki hedefsiz takım var ancak sahada Hakem Ümit Öztürk’ün de katkısıyla savaş çıkmasına ramak kalan hatta çıkan bir oyun. Şanssızlıklarla başladı maç. Önce Welinton sakatlandı.

Rosier’in artık erken tatile çıkmak için mi bilmiyorum ancak gereksiz gördüğü bir sarı kart sonrasında sarı ile alakası olmayan hatta faul bile olması tartışılır bir pozisyonda ikinci sarıdan atılması ile 10 kişi bıraktı takımını. Bu kart Beşiktaş’ı ateşlemiş olacak ki 5 dakikada Beşiktaş misali 5 dakikada iki gol buldu. İlk gol 23 Aralık’tan beri suskun Larin’den diğeri Josef De Souza’dan geldi.

Aynı Josef bu kez yaptığı faul ile önce kart gördü daha sonra sayısını hatırlamadığım, bu faulün daha da sertlerine maruz kalmasına rağmen rakiplerine kırmızı kart çıkarılması için çağırmayan VAR Josef’in atılması için Hakemi çağırdı o da Josef’i attı.

Hem sıcak hava hem de 2 kişi eksik olmanın dezavantajı kalan dakikalarda tehlike arz ediyordu ancak öyle olmadı. Özellikle Emirhan’ı izlemek büyük zevkti bu zevki izlememize ikinci yarıda İsmael dur dedi ve onu kenara aldı.

Başka bir durumda 90 dakika boyunca Beşiktaş’a küfür eden Göztepe tribünleriydi. Aslında kendi takımlarının sorunları ile bu kadar ilgilenselerdi belki ligde kalmış olurlardı. Sakatlık, kırmızı kart derken bir sakatlık haberi de Ghezzal’den geldi ve oyuna devam edemeyerek çıktı. Maçın skoru falan kimsenin umrunda değildi artık bir an önce son düdük bekleniyordu.Son anlarda bir kırmızı kart daha çıktı bu kez Göztepe 10 kişi kaldı.

Maça damga vuran bir isimde Emre Bilgin’di. Yaptığı kurtarışlarla skorun 2-0 olmasında büyük katkısı oldu. İstanbul’da kalan sakatlara rağmen, bugün yaşanan sakatlara rağmen, kırmızı kartlara rağmen Kartal, Kartal olduğunu gösterdi ve İstanbul’a galip dönüyor.

Bu sezon ilk kez üst üste iki deplasman maçından galip ayrılıyor olması da puan tablosundaki yerinin en önemli nedenlerinden birisi. Saha dışına artık girmek istemiyorum. Haftaya Konyaspor maçı ile Beşiktaş için lig bitiyor resmen ancak çok önemli bir süreç başlıyor.

28-29 Mayıs günleri önce İdari ve Mali Olağan Genel Kurul sonra Seçimli Genel Kurul. Buradan çıkacak sonuç yeni sezonunda gidişatını belli edecek.

Önceki ve Sonraki Yazılar