1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Şenol Hoca: ''Planlama yanlış, ben bile yoruluyorum''
Şenol Hoca: ''Planlama yanlış, ben bile yoruluyorum''

Şenol Hoca: ''Planlama yanlış, ben bile yoruluyorum''

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Vodafone Arena'da 1-1 sonuçlanan Medipol Başakşehir maçından sonra yaptığı açıklamada yorgunluktan yakındı.

A+A-

Şenol Hoca şunları söyledi:
“Takım oyunu oynayan, güçlü agresif, alanı kapatıp, çabuk çıkmayı düşünen, savunma anlayışını da çok iyi yapabilen hücuma da çıkabilecek özellikli oyuncuları olan Başakşehir ile kendi sahamızda oynadık. Kazanmak istiyorduk. Bütün takımlara karşı kapanan ve hızlı çıkan takımlara karşı daha dinamik, daha agresif ve hızlı pas oynamamız gerekiyordu. Fizik ve zihinsel olarak o kıvamda değildik. Özellikle ilk bölümde kötü başladık. Oyuncularımız bütün bunlara rağmen kendilerini zorladılar. Takımda genel yorgunluk olduğunu düşünüyorum. Bütün bunlara rağmen maçı taşımaya çalıştık. Sahamızda 2 puan kaybetmek üzüntü verici. Yenip lider olmak istiyorduk. O amaçla sahaya çıktık. Oyuncular için bir şey söyleyemem çünkü ellerinden geleni yaptılar. Şampiyonlar Ligi’nde ve Süper Lig’de zor maçları üst üste oynuyoruz. İster istemez fiziksel ve zihinsel yorgunluk olur. Ben bile sahada koşmamama rağmen maçın ambiansından yorgunluğu hissediyorum. Takım elinden gelen gayreti gösterdi. Kendi oyunumuzun gerisinde kaldığımızdan rakip de bizden daha iyi oynadı.”

Güneş "Üst seviyede maçları üst üste oynamak bizim için şanssızlık. Bu bir planlama yanlışlığı. Planlamanın yanlışlığını bir kez daha söylüyorum. Kupayı bile araya koymak doğru değil. '3 günde bir maç yapan takım yorulmaz' diyenler de yanlış söylüyor. Ben bile koşmamama rağmen yorgunluk hissediyorum. Bu takvimde maçlara odaklanma olarak sıkıntı yaşarsınız. Bütün bu koşullar içinde takımımı tebrik ediyorum. Onlar başarıyı hak ediyor" dedi.

Karşılaşmaya kötü başladıklarının altını çizen Şenol Güneş "Bu sezon itibariyle çok başarılı olan, takım oyunu oynayan, güçlü, agresif bir takımla oynadık. Maça kötü başladık. Beck üç pozisyonda kademeye giremedi. Gol de öyle geldi. 1-0 geriye düşmek işimizi daha da zorlaştırdı. Oyuncularım yüzde yüzünü vermeye çalıştı ama daha dinamik oynamak gerekiyor Başakşehir gibi bir rakibe karşı. Daha baskılı oynamamız, pas yüzdesini daha iyi yapmamız gerekiyordu ama takımda yorgunluk olduğunu düşünüyordum. 2 puan kaybetmek üzüntü verici. Kazanıp lider olacağımızı düşünüyorduk. Oyunculara hiçbir şey söyleyemem çünkü ellerinden gelenin en iyisini yaptılar" ifadesini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler