Üyelik Sözleşmesi

1. GİRİŞ

Ajans Beşiktaş, üyelerine haber paylaşımı, e.günlük (blog), yorum ve tartışma yapabilecekleri ortam sağlayan içerik tabanlı bir sosyal network (ağ) servisidir. Hizmetler Ajans Beşiktaş tarafından sağlanır. Sitenin sağladığı tüm servis ve hizmetlerden yararlanmak için üye olunabilir. İçeriklere yorum yapmak ve içerik eklemek gibi hizmet ve servisler üyelik gerektirir. Ajans Beşiktaş’a üye olarak kullanıcılara paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aşağıda şartlarını okuyacağınız işbu anlaşma, Ajans Beşiktaş ile onun hizmet ve servislerini kullanacak olan kişiler arasında akdedilmiştir. Lütfen üye olmadan önce bu şartları dikkatlice okuyunuz.

Bu üyelik sözleşmesi, http://www.ajansbesiktas.com/konuk-yazarlar-ve-yazi-paylasimi-11s.htm sayfasının bir parçası ve tamamlayıcısıdır. Ajans Beşiktaş’ın verdiği hizmetlerinden yararlanmayı düşünüyorsanız üyelik sözleşmesinin sonunda bulunan “Üyelik Sözleşmesini okudum ve onaylıyorum” ifadesini onaylayın. Formda yer alan bu seçeneği işaretleyerek, formu doldurarak ve gönder butonuna basarak bu sözleşmeyi kabul etmiş olursunuz.

2. ÜYELİK

2.1 - Bu siteyi kullananlar, ister ziyaretçi (ziyaretçi: üye olmayan ama Ajans Beşiktaş’ın servis ve hizmetleriden sınırlı biçimde yararlananlar), ister üye (üye: Ajans Beşiktaş’a kaydolanlar) olsunlar bu sözleşme hükümlerince hareket etmeyi taahhüt etmiş demektir.

2.2 - Ajans Beşiktaş’a üye olunması, Ajans Beşiktaş üyelik sözleşmesinin üye tarafından kanunen reşit ve temyiz kudretine sahipken okunduğunu ve kabul edildiğini gösterir. Bu üyelik sözleşmesi Ajans Beşiktaş’ın tüm üyeleri için bağlayıcıdır.

2.3 - Üyeler üye kaydı sırasında doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek ve bu bilgileri güncel tutmak zorundadır. Aksi halde bu sözleşme ihlal edilmiş sayılır.

2.4 - Üyelerin hayat görüşü, siyasi-felsefi-dini tavrı ve sosyal medya platformlarındaki paylaşımları ile başka sanal plaftormlardaki haber, yazı ve paylaşımları Ajans Beşiktaş’ı bağlamaz. Ancak Ajans Beşiktaş, önceden haber vermeksizin veya uyarmaksızın üyelerin yayınlanmış paylaşım ve içeriklerini erişime kapatabilir, üyeliklerini silebilir.

3. İÇERİK VE PAYLAŞIM

3.1 - Üyelerin gönderdikleri içerikler “paylaşım” olarak ifade edilir. “Paylaşımlar” Ajans Beşiktaş kullanıcılarının kullanımına sunulur. Paylaşımlar kapsamına şunlar girer: Bilgi, veri, yazı, fotoğraf, video, ses klibi, yorumlar, makaleler, yazılımlar, kodlar, grafikler.

3.2 - Üyeler tarafından siteye eklenen, yüklenen, yaratılan veya gönderilen her türlü içerik, “paylaşım” tanımına girer. İçeriğin doğruluğu, güncelliği ve yasalara uygun olup olmadığı kullanıcının sorumluluğundadır.

4. SORUMLULUKLAR

4.1 - Ajans Beşiktaş herhangi bir içeriğin site veya hizmetlerimiz vasıtasıyla daima uygun olacağının garantisini vermez.

4.2 - Ajans Beşiktaş, üyelerden gelen içeriği, e-postayı ya da sayfalarında bulunan herhangi bir iletiyi neden göstermeden reddetme, geciktirme, geç yayına alma, erteleme, sınırlama, yok etme ve yayınlamama hakkına sahiptir.

4.3 - Üyeler, paylaşımlarında insanların dini inancına, ırkına, etnik kökenine, yaşına, sosyal durumuna, siyasi görüşüne, cinsel yönelimine, fiziksel durumuna göre kişilere veya belirli gruplara karşı nefrete teşvik edici, şiddet içeren, provokatif, aşağılayıcı, küçük düşürücü, küfür veya argo ifadelere içeriklerde yer veremezler. Ajans Beşiktaş bu tür içerik ve paylaşımları yayınlamama hakkını saklı tutar.

4.4 - Ajans Beşiktaş paylaşımları değerlendirmeye tabî tutabilir ve değerlendirme sonrası yayına alabilir. Karışık bir düzen içinde hazırlanmış, mantık ve bilgi hataları olan içerikler ile imla kurallarına dikkat edilmemiş paylaşımlar yayınlanmayabilir. Üyelerin paylaşımlarında kelime sınırı yoktur.

4.5 - Ajans Beşiktaş’ın editör ve moderatörleri istediğinde paylaşımlarda düzeltmeler ile kesme-çıkarma yapma hakkına sahiptir.

4.6 - Üye, kendi rızasıyla paylaştığı verilerin ve yaptığı paylaşımların Ajans Beşiktaş tarafından her türlü basılı ve elektronik ortamda kullanılmasına ve işlenebilmesine rıza gösterdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Ajans Beşiktaş üyenin paylaşımını ve içeriğini istediği sürece ve sınırsızca yayınlayabilir.

4.7 - Ajans Beşiktaş herhangi bir içeriği, herhangi bir zamanda kullanıcıya/üyeye haber vermeksizin ve herhangi bir sebep olmadan kendi takdiri doğrultusunda kaldırma, düzenleme, değiştirme ve engelleme hakkını saklı tutar.

4.8 - Ajans Beşiktaş tarafından talep edilmeden, Ajans Beşiktaş ile anlaşmadan ve önceden haber vermeden reklam veya tanıtım maksatlı içerikler paylaşılamaz.

4.9 - Ajans Beşiktaş’ta reklam ve tanıtım faaliyetlerinin yasal hakları sadece Ajans Beşiktaş ve Ajans Beşiktaş’ın yetki verdiği kuruluşlara aittir. Eğer Ajans Beşiktaş için ticari amaçlarınız varsa lütfen Ajans Beşiktaş ile iletişim kurun.

4.10 - Ajans Beşiktaş ile üyeler arasında iletişim e-posta ve/veya elektronik form sayfaları aracılığı ile sağlanır, paylaşımlar da bu şekilde Ajans Beşiktaş’a ulaştırılır.

4.11 - Ajans Beşiktaş’ta yer alan tüm servisler, hizmetler ve içerikler telif hakları, marka hakları, hizmet hakları, patentler, ticari sırlar ve diğer kanun ve yasalar doğrultusunda korunmaktadır. Tüm kullanıcı ve üyeler bu telif hakları kurallarına uymak durumundadır.

4.12 - Kullanıcılar ve üyeler içerikleri satamaz, kendilerininmiş gibi kullanamaz, reklam gibi amaçlar doğrultusunda istismar edemez ve üçüncü kişilerin hakkını zedeleyecek şekilde kullanamaz.

4.13 - Üyeler Ajans Beşiktaş’ı temsil edemezler, Ajans Beşiktaş adına faaliyetlerde bulunamazlar. Üyeler, Ajans Beşiktaş ve ona ait servis ve hizmetlerin marka ve logolarını izinsiz kullanamaz.

4.14 - Üyeler, Ajans Beşiktaş ile kurdukları iletişimin kayıtlarını ifşa edemezler, bu verileri kendi çıkarları için kullanamazlar.

4.15 - Üyeler, 3. kişilerce üretilmiş ticari değeri olan ya da telif hakkı içeren içerikleri (gazete, kitap, dergi küpürleri, fotoğraf, grafik, video, ses kaydı vb materyaller) kullanamazlar. Daha önce bir internet sitesi, gazete veya dergide yayınlanmış paylaşımlar paylaşımın içinde bir alıntı şeklinde kullanılır ve bu belirtilir. Ancak tüm paylaşım alıntı şeklinde olamaz, bu tür paylaşımlar yayınlanmaz. Size ait olmayan içerikler ancak atıfta bulunmanız şartıyla yayınlanır. Aksi halde Ajans Beşiktaş’ın uğrayabileceği zararlardan sorumlu tutulacaksınız. Ajans Beşiktaş yayınlanmak üzere sunduğunuz içeriğin hukuka uygun olmaması halinde tüm hukuki ve cezai sorumluluğun tarafınıza ait olduğunu kabul etmektesiniz.

4.16 - Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır. Üyeler arasında Ajans Beşiktaş üzerinden kurulan tüm ilişkilerde sorumululuk tamamen ilgili taraflara aittir ve Ajans Beşiktaş sorumlu tutulamaz.

4.17 - Ajans Beşiktaş adını, markasını ve logosunu kullanarak tehdit, taciz gibi unsurları kullanan, rahatsız edici bir biçimde diğer üyeleri, kullanıcıları ve/veya 3. kişileri taciz ve takip eden, kötü amaçlarla kışkırtma ve provokatif davranışlarda bulunan üyelerin hesapları kapatılır, paylaşımları silinir. Bu hallerde Ajans Beşiktaş hukuki yollara başvurabilir.

4.18 - Hukuki olayların gelişmesi halinde Ajans Beşiktaş, yargı mercilerinden bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar. Ajans Beşiktaş gerektiği takdirde; (1) yasalara uymayan bir durumda; (2) kullanıcı sözleşmesine uymayan bir durumda; (3) güvenlik ve teknik sorunları önlemek adına; (4) kullanıcılardan gelen istekler doğrultusunda; (5) tüm tarafların haklarını korumak adına her türlü bilgiyi okuma, muhafaza etme, açığa çıkarma hakkına sahiptir.

4.19 - Ajans Beşiktaş’ta yayınlanan ve üyelerin paylaşımları dahil hiçbir içerik, üyeler ve 3. kişiler tarafından izin alınmadan ve kaynak belirtilmeden başka internet sitelerinde, medya organlarında ve diğer basın-yayın mecralarında yayınlanamaz, kullanılamaz, coğaltılamaz.

4.20 - Ajans Beşiktaş internet sitesinin belli alanlarını, bazı servis ve hizmetleri, sitede kullanılan bazı imkânları ücretli hale getirebilir ve tek taraflı olarak fiyatları belirleme hakkına sahiptir.

4.21 - Ajans Beşiktaş üyelerini herhangi bir davranıştan dolayı ödüllendirebilir veya faaliyetlerini kısıtlayabilir.

4.22 - Ajans Beşiktaş’ta yapılan tüm paylaşımlar ve yayınlanan tüm içerikler üzerinde Ajans Beşiktaş’a çoğaltma, kopyalama, işleme ve basılı ortam, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya internet ve sair dijital iletim şekilleri de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve sair her türlü araçla yayınlama hakları dahil olmak ancak bunlarla kısıtlı kalmamak kaydıyla tüm mali haklarını hiçbir coğrafi sınırlama olmaksızın, süresiz ve bedelsiz kullanma hakkı (lisans) vermektesiniz.

4.23 - Paylaşımlarınız yayında olduğu müddetçe Ajans Beşiktaş tüm yazılarınızı uygun gördüğü bütün ortamlarda ticari amaçla kullanma hakkına sahip olacaktır. Bunu engellemek için paylaşımların silinmesi yeterlidir ancak bu sadece ileriye dönük bir işlem olup, size daha önce yapılmış çalışmalardan, telif ücreti talep etme hakkı ve sair bir hak vermeyecektir. Daha önce yapılmış çalışmaların yeniden basımı veya yayını bu nedenle her zaman mümkündür.

4.24 - Paylaşım ve içeriklerde Ajans Beşiktaş’ın ajansbesiktas.com sitesindeki sayfa ve adreslere serbestçe link (bağlantı) verilebilir. ajansbesiktas.com dışındaki internet sitelerine link (bağlantı) verilmesi Ajans Beşiktaş’ın iznine tabidir ve kaynak belirtmek ve/veya tavsiye etmek maksadı dışında kullanılamaz. Ajans Beşiktaş başka sitelere yapılan link (bağlantı) yönlendirmelerinin yapıldığı sitelerden sorumlu değildir.

4.25 - Üyeler, üyelik formunu doldurup kabul ettiğini beyan ettiği anda işbu sözleşeme ile belirlenen şartları kabul etmiş sayılır ve bu sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.

4.26 - Sözleşme üyeliğin sona ermesi ile yürülülükten kalkar. Üye üyeliğini sona erdirmek istediğini Ajans Beşiktaş’a ilettiği günden bir (1) gün sonra üyelik sona ermiş sayılır. Üyenin daha önce yaptığı paylaşımlar talep ederse erişime kapatılabilir, silinebilir.

4.27 - Ajans Beşiktaş herhangi bir uyarı yapmaksızın sözleşme hükümlerini tek taraflı olarak değiştirme hakkına sahiptir. Değişiklikler http://www.ajansbesiktas.com/uyelik-sozlesmesi-5s.htm web sitesinde yayınlandıktan sonra yürürlüğe girer. Üyeler, üyelik sözleşmesindeki değişiklikleri takip etmek zorundadır. Üye, sözleşmenin güncel halini her zaman http://www.ajansbesiktas.com/uyelik-sozlesmesi-5s.htm sayfasında bulabilir ve Ajans Beşiktaş tarafından yapılan değişiklikleri okuyabilir. Değişiklikler http://www.ajansbesiktas.com/uyelik-sozlesmesi-5s.htm web sitesinde yayınlandıktan sonra kabul edilmiş sayılır. Bu değişikliklerden haberdar olabilmek için üyelik sözleşmesini sık sık gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

4.28 - Üye, Ajans Beşiktaş tarafından işbu sözleşme hükümleri uyarınca verilecek servisi kullanmaya başladığı tarihten itbaren, sözleşmede belirtilen hak ve yükümlülüklere aykırı hareketleri ve/veya edim ve taahhütlerini yerine getirmemesi nedeniyle, Ajans Beşiktaş ve/veya 3. kişilerin uğrayacağı her türlü zarar ve ziyanı derhal tazmin etmeyi kabul ve taahhüt eder.

4.29 - Üye üyelik formunda verdiği ve yukarıda bahsi geçen bilgilerin toplanması, paylaşılması, kullanılması, arşivlenmesi ve kendisine erişilmesi nedeniyle doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl herhangi bir zarara uğradığı konusunda talepte bulunmayacağını ve Ajans Beşiktaş’ı sorumlu tutmayacağını beyan ve kabul eder.

4.30 - Bu sözleşmesel ilişki nedeniyle doğabilecek ihtilaflarda Ajans Beşiktaş’ın sunucu ve bilgisayar kayıtları (e-posta yazışmaları ve erişim kayıtları [log] vs.) muteber, bağlayıcı, kesin, tek ve gerçek münhasır delil teşkil eder ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğu taraflarca kabul edilir.

4.31 - Tebligat adresleri üyelerin Ajans Beşiktaş’a bildirdiği adres, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adres kabul edilir. İşbu sözleşme nedeniyle Ajans Beşiktaş’ın üyelerinin kayıtlı e-posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirim aynen geçerli olup, e-postanın Ajans Beşiktaş tarafından yollanmasından 1 (bir) gün sonra üyeye ulaştığı kabul edilir.

Üyelik sözleşmesiyle veya Ajans Beşiktaş uygulamalarıyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa e-posta yoluyla iletişime geçin:  iletisim@ajansbesiktas.com

Üye, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.