1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Yabancı sınırı hakkında Kulüpler Birliği'nden önemli açıklama
Yabancı sınırı hakkında Kulüpler Birliği'nden önemli açıklama

Yabancı sınırı hakkında Kulüpler Birliği'nden önemli açıklama

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, yürürlükte olan Süper Lig oyuncularının uygunluğu ile ilgili açıklamada bulundu.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ yaptığı açıklamada şunları belirtti:

"Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto Süpr Lig Futbolcu Uygunluğu ile ilgili aldığı karar 2015- 2016 Futbol sezonunda hayata geçmiştir. Kararın, Haziran 2019'a kadar 4 sezon boyunca kesintisiz uygulanacağı da kamuouyunun malumudur.

Bu süre içinde belirlenen yarışma şartları ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılması Kulüpler Birliği Vakfımız tarafından kesinlikle uygun bulunmamaktadır.

Türk  futbolunun hak ettiği saygınlığa ve sportif istikrara kavuşmanın yolunun uzun vadeli planlamadan geçmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ayrıca yerli ve genç oyuncu yetiştirmenin de kısıtlama ya da yasaklara değil, kulüplerimizin başta altyapılar olmak üzere planlama, yatırım ve organizasyonu ile federasyonumuzun denetleme ve teşviğinin kararlı bir şekilde uygulanmasına bağülı olduğu kanaatindeyiz.

Yürürlüklte olan statünün Kulüpler Birliği Vakfı tarafından destekçisi ve takipçisi olduğumuzu belirtir, kamuoyunun bilgilerine sunarız"

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, dün yaptığı açıklamada yabancı kuralıyla ilgili Kulüpler Birliği'nden talep gelmesi halinde değişiklik yapabileceklerini açıklamıştı.