Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

“ASIL ŞİMDİ HOŞ GELDİN”

Teknik Direktörlük için Valerien İsmail ile anlaşan Beşiktaş ilk sınavına lider Trabzonspor maçıyla başlıyordu. Üçlü savunmayı tercih edeceğini biliyorduk ancak bunun sahaya nasıl yansıyacağını bilmiyorduk. Bu da ayrı bir heyecan yarattı taraftarın içinde uzun süre sonra.

İştahlı, ısıran bir 45 dakika oynadı Beşiktaş. Basit ancak çok tehlikeye dönüşmeyen hatalarda oldu belki ancak artılar çok daha fazlaydı izlediğimiz dakikaları değerlendirirsek. Batshuayi’nin kaval kemiğine basılmasına penaltı+kırmızı kart çıkması gerekirken bir şey verilmedi. Josef’e de bir benzer faul es geçildi. İsmael’in oyunun içinde olması her anında hissettirmesi, takımın fizik gücüne 1 haftalık sürede etki etmesi artılarıydı.

Can’a uzun süre tahammül etmesi, Kenan’ı oyuna sürmesi, N’Koudou ve Güven’i hiç düşünmemesi eksileri oldu. Teknik Direktörler değişiyor, Beşiktaş’ın maç içinde yaşadıkları değişmiyordu. Ciddi anlamda ilk kez gelen Trabzonspor Cornelius ile 1-0 öne geçti. Taraftarının da desteğini daha da arkasına aldı ev sahibi ekip ancak oyunda ibre hala Beşiktaş’ın elindeydi. Batshuayi ile kaçan penaltıdan iki dakika sonra Rosier ile golü buldu Kartal.

Galibiyet golü geldi geliyor derken Larin’in acemice gördüğü kırmızı kart kalan sürelere balta vurdu. İlk maç net fikir vermez belki ama en azından içlerinde bir kıpırtı yarattı taraftarın. Valerien İsmael 9 gündür Türkiye’de ama asıl bugün gelmiş oldu,  Türk hakemleriyle de resmen tanıştı. İşinin ne kadar zor olduğunu görmüş oldu.

Ek olarak çok büyük bir skandal da yaşandı bu akşam. TFF’nin Hakemi, MHK’nın senede bilmem kaç kere verdiği seminerlere katılan bir Hakemi kural hatası yaptı. Endirekt serbest vuruşun nereden kullanılması gerektiğini bilmiyor, ve atışı yanlış yerden kullandırdı. Gerçi buna da bir şey uydurur bir anda bunu legal kılabilirler.

Önceki ve Sonraki Yazılar