Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

“BAHAR HAVASI”

Geçtiğimiz hafta Trabzonspor maçında oynanan iştahlı oyun, hafta içi Josef De Souza’nın(Baba Hakkı’nın ruhu içinde resmen) çağrısı ile bugün Dolmabahçe kapalı gişeydi. Semtte iğne atsan yere düşmüyordu. Sanki şampiyonluk maçına çıkıyordu Beşiktaş.

Valerien İsmael ciddi bir heyecan katmıştı. Maça da o çoşku ile başladı Kartal ve hemen ilk dakikada Batshuayi ile golü buldu. İsmael’in oyun mantalitesi ciddi güç ve efor gerektiren bir durum. Bunu sezonun geneline yaymak kolay mı? Değil. Bir hayal kurdurttu mu? Kurdurttu. Daha çok yeni evet. Acaba eline onun istediği kadro verilirse nasıl olur dedirtti.

Topu kazanmak için yapılan baskı, saha dizilişi olumlu yanlardı. Yenilen gol de basit hata, anlık uyuma ile geldi. Hızlı verilen reaksiyon yeniden öne geçti Beşiktaş. Rosier’in çektiği şut asiste dönüştü, Josef topu ağlara gönderdi. İştahlı oyun devam etti ve devre biterken Batshuayi bir gol daha attı.

Ayağa koşa paslar, uzun verilen paslar hepsi için kısa sürede olumlu etki etti Fransız çalıştırıcı. İkinci devrede de oyunun hakimiydi ev sahibi. Kötü oynayan ya da oyunu sırıtan isim yoktu bugün sahada ve bu güzel gecede perdeyi kapatan Batshuayi’nin yerine oyuna giren Güven oldu. 2. kez bir maçta 4 gol atıldı. Taraftar bütünleşti, oyuncularla da Teknik Direktör ile de. Bahar tadında bir gün lokum tadında bitti.

Önceki ve Sonraki Yazılar