Ali Fuat Duatepe

Ali Fuat Duatepe

Beşiktaş-Adana Demirspor maçında skandal temsilci raporu

Ajans Beşiktaş - Tartışmalı pozisyonları ve gerilimiyle gündemden düşmeyen Beşiktaş-Adanademirspor maçıyla ilgili skandal belge ortaya çıktı. Maçın temsilcileri edilen küfürleri ve süreleri saniye ve tekrar sayısıyla yazarken “Balotelli”nin tahrik edici hareketlerini yazmayı UNUTMUŞ…

Maçın iki temsilcisi var. Biri Gaziantep bölgesinden Mustafa Yılmaz. Mustafa Yılmaz tribün olaylarını raporuna yazmış. Rapora göre stattakilerin tamamı önce “Hepiniz o… ç..uğusunuz şeklinde her biri 3 saniye süren tezhüratı 5 tekrarlı toplam 15 saniye süre ile seslendirmiş.” Sonra yine tüm stattakiler “S..miş Adana şeklinde her biri2 saniye süren tezahüratı 5 tekrarlı toplam 10 saniye süre ile seslendirmiş.”

ali-fuat1.jpg

SKANDALA BAK

Maçın diğer temsilcisi ise Ankara bölgesinden Veli Keser. Kendisi federasyon ve güvenlik ve akreditasyon temsilcisidir. Gelelim rapora: Ev sahibi takım yardımcı antrenörü Murat Şahin oyun alanını terk etmekte olan misafir takım futbolcusu Balotelli’nin üzerine koşarak fiziki müdahale girişiminde bulunmuş, resmi güvenlik ve diğer görevlilerin araya girmesi sonucu fiziki müdahale söz konusu olmadan adı geçen futbolcu soyunma odasına alınmıştır.

ali-fuat2.jpg

Gerçek böyle mi?

Kesinlikle hayır!

Görüntülere göre maçın tartışmalı pozisyonla bitmesi nedeniyle Beşiktaş yedek kulübesinde yer alan bazı isimler ve Murat Şahin orta saha çizgisine yakın noktada dördüncü hakemin yanında. Kendi yedek kulübesi tarafına hareketlenen Balotelli Beşiktaşlıların bulunduğu bölüme doğru sözlü sataşmada bulunuyor. Israrla aralarından geçmeye çalışıyor. Görevliler fiziki temas olmasını engelledikten sonra Balotelli alanın diğer tarafına geçip el hareketleriyle yeniden Beşiktaş tarafını tahrik ediyor.

ali-fuat3.jpg

Ama her ne hikmetse temsilci raporuna bunları yazmıyor.

Halbuki temsilci beyin raporunda Beşiktaşla ilgili tüm detaylar var. Mesela Marrone dördüncü hakemin yanına gidip kronometreyi göstererek temsilcinin duyamadığı bir şeyler söylemiş. Akreditasyon alan ihlalleri tüm detaylarıyla aktarılmış.

Ama en kritik pozisyonda bazı noktaları görememiş ki raporuna yazmamış. Görseydi kesin yazardı yoksa.

ali-fuat4.jpg

Buradan Beşiktaş yönetimine açık çağrıda bulunuyorum; Lütfen bu temsilci hakkında, “görevini kötüye kullanmak ve görevi ihmalden” suç duyurusunda bulunun. Beşiktaş’ın haklarının takipçisi ve savunucusu olduğunuzu gösterin. Gösterin ki kimse bundan böyle görevini layığıyla yerine getirsin.

Önceki ve Sonraki Yazılar