Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

"Beşiktaş seriyi daha da ezici bir seviyeye çıkardı"

Kötü giden bir süreçten sonra derbi maçların önemi iki misli daha da artar ya, bugünde o anlardan biri gelip çattı Beşiktaş için. Hem güven tazeleme, hem de rakiplerine gözdağı verme akşamıydı.

Maç öncesinde düşüncem Sergen Yalçın’ın önde basan bir planla başlamasıydı ama tam olarak bunu uygulatmadı.

Batshuayi yalnız kalınca sürekli geriye gelip top almaya kalkınca asli görevini yapamadı. Sol bekte Umut tercihi şaşırttı ama o iyi de sayılabilecek bir performans koydu ortaya. Net pozisyon bulamadı uzun süre Kartal.

Fatih Terim ise bir kaç maçtır uygulattığı ve genellikle de başarılı olduğu oyun tarzını bu maçta da bozmadı. İlk ataklarında golü de bulunca Beşiktaş’tan beklenen ön alan presini Galatasaray yapmaya başladı. Tam da bu anda Umut Meraş’ın nefis ortasında Beşiktaş Larin ile skoru 1-1’e getirdi.

Alex, Pjanic’ten beklenen etki gelmedi. Ghezzal-Necip işbirliği Larin’e al da at dedi o da attı. ve Beşiktaş’ı derbide öne geçirdi. Fırat Aydınus’un zaman zaman kontrolü kaybettiği anlar oldu. Bugün kazanmaya ihtiyacı olan Kartal kazanmasını bildi. Ghezzal-Batshuayi’de geçmiş performanslarından uzaktı.

Sakatlık süreci sonrası maç devamlılığı kazanılınca çok daha iyi olacak Beşiktaş. Eşiği en az kayıpla geçmek şu aşamada ilk hedef. Beşiktaş’ın, Dolmabahçe’deki Galatasaray maçlarında yakaladığı ezici üstünlüğü de dile getirmeden olmaz.

Son 25 senedeki lig maçlarında sadece 3 yenilgisi vardı. Son yenilgisini 2012’de Süper Final’de 2-0’lık sonuçla almıştı. Beşiktaş bugün de galip gelerek seriyi daha da ezici bir seviyeye çıkardı.

Önceki ve Sonraki Yazılar