Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

Doktor Necip hayata döndürdü

Ajans Beşiktaş - Maç yazıma artık son şeklini vermeye başladığım anlarda, N’Sakala’nın fenalaşarak bilincini kaybetmesi her şeyin bir anlık olduğu, saniyenin bile değerini bilmemiz gerektiği gerçeğini yüzümüze bir kez daha vurdu.

İki takımın oyuncuları ve Teknik Direktörler ile görüşme yapan Hakem Ümit Öztürk maçın kalan dakikalarının oynanmasına karar verdi. Maç da tamamlanınca biz de mecburen işin teknik taktik kısmına gireceğiz.

Son şampiyon Beşiktaş yeni sezona da galibiyetle başlamış, Alex Teixeira’nın karantinası bitmiş, Mert Günok ve Batshuayi gelmiş Gaziantep FK ile oynayacağı maç için her şey tıkırında gözüküyordu. Maç başlayınca gördük ki kazın ayağı öyle değilmiş (bu maç özelinde tabi ki) 1-2 oyuncu değil, takım halinde iyi başlamadılar karşılaşmaya. Erol Bulut, 5-3-2 dizilişi ile rakibi oynatmayayım bir tane gol bulursam ne ala dercesine bir taktik benimserken Beşiktaş buna karşılık veremedi. Kenan geçen sene Aboubakar’ın yaptıklarını yapamadı, zaten onu yapması beklenmiyordu ondan. Onu yapacak isim kulübedeydi. Michy Batshuayi’ydi onun adı.

Ceza sahası içinde Kenan Karaman’ın bileğine sert bir darbe geldi. Bu net penaltıydı. Ancak ne Ümit Öztürk ne de VAR’da oturan Yaşar Kemal Uğurlu bunu görmedi. Yine de günahını almayalım belki çay koymaya kalkmıştır ve tam da onda pozisyon cereyan etmiştir. İkinci yarı Larin hamlesi gelince etkisi de hemen belli etti kendini. Arka arkaya ciddi pozisyonlar buldu Beşiktaş. 67. dakikada kazanmak  için tüm silahları sürdü sahaya Sergen Yalçın. Alex,  Batshuayi, Töre girdi.

70. dakikada çok kötü bir şey yaşandı. N’Sakala, aniden düştü, bilincini kaybetmişti. O anda onun o durumunu ilk fark eden Necip Uysal kulübeden fırlayarak ilk müdaheleyi yaptı. Boğazına kaçan dilini çıkararak takım arkadaşının hayatını kurtardı. Bu takımda Sağ bek, sol bek, stoper, orta saha, sağ açık oynayan Necip bugün bu gecede kulüp doktorluğuna soyundu. Helal olsun sana kaptan.

Önceki ve Sonraki Yazılar