Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

Kartal gitti ama geri döndü

Üst üste o kadar çok sakatlık, hastalıklar yaşandı ki, Beşiktaş JK resmen Revir JK oldu. Sabahta Rosier üst solunum yolu enfeksiyonu nedeniyle kadrodan çıkarıldı.

Maç başladı, Necip sakatlandı, oyundan çıktı, ardından Topal oyundan çıkmak zorunda kaldı. Zaten eksik olan Beşiktaş tamamen dağıldı. Hoca aynı hoca, teknik ekip aynı teknik ekip, sağlık ekibi aynı sağlık ekibi. Bu kadar sakatlık hiç ama hiç normal değil. Oyuncular da mı hata var idmanlar ile ilgili bir sıkıntı mı var. İnönü’nün de zemini ayrı problem. Derhal tespit edilip çözülmeli.

Beşiktaş’ın kadrosu baştan aşağı neredeyse değişince oyunda 180 derece değişti ve arka arkaya gelen Antalyaspor gollerine mani olunamadı. Takımda herkes kötüydü ama Gökhan Töre, Salih Uçan, Kenan Karaman, N’Sakala ekstra kötüydü. Ersin’den kaleyi devralan Mert de yenilen iki golde de hatalıydı. Yaşanan sakatlıklar nedeniyle yapılan mecburi oyuncu değişiklikleri hayr oldu.

Devrenin hemen başında Larin’in topu Rıdvan’ın önüne yuvarlaması sonrası bu ikramı geri çevirmeyen genç oyuncu farklı bire indirince takımı da ateşledi. Zaten bu tarz maçların ilacı erken gelen ilk gol olur her zaman. Bu andan sonra beklenen oldu ve gole de ihtiyacı olan Kartal arkada da çok fazla pozisyon verdi ama bulduklarını da atınca geri dönmeyi başardı.

Takipçiliğinin semeresini alan Batshuayi ile beraberlik golü geldi. Son sözü bazı kesimlerce gereksiz yere eleştirilen Ghezzal son noktayı koydu. Allah’ın bir lütfu olan Pjanic oyunun her kesiminde parıldadı. Hala onun burada olması rüya gibi benim için. Devre arasında bir tweet atmıştım; Beşiktaş, 2008-2009’da da Antalyaspor deplasmanında ilk yarıyı 2-0 geride kapatmıştı. Maçı 3-2 kazanmıştı diye. O izlenimi aldım maçın en başından beri.

Maç sonunda haklı çıkmanın mutluluğu da vardı üzerimde. Bu kadar eksiğe, probleme rağmen alınan galibiyet rakiplerinde psikolojik olarak bir adım geriye gitmesine sebep olacaktır.  Bu arada hatırlatmakta fayda var. 2008-2009 sezonunu Beşiktaş çifte şampiyonluk ile kapatmıştı. Tarih tekerrürden ibaretse o zaman :)

Önceki ve Sonraki Yazılar