Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

S.O.S

Beşiktaş, son iki haftada belkide 118 yıllık tarihinin en büyük sakatlık kabusunu yaşadı. Resmen karabasan gibi çöktü üzerine. Bu sabah da Montero’dan üst solunum yolu enfeksiyonu haberi gelince hem sinirsel hem de kağıt üzerinde iyice dağıldı.

İlk yarıda da Pjanic’i kaybetti Kartal ve 4 gün sonra Şampiyonlar Ligi’nde Ajax deplasmanına çıkacak olması iyice can sıkıcı hal aldı. Bugün şans bulan oyuncuların ayaklarına büyük fırsat gelmişken, özellikle Salih, Töre, Oğuzhan, Kenan’ın canlarını dişlerine takmaları gerekirken saldım çayıra mevlam kayıra takılmaları sinir bozucuydu.

Golsüz geçen ilk yarıdan sonra ikinci yarıya golle başladı Beşiktaş. Sahneye çıkan Güven’di. Kenan’ın laubali davranışları sonrası 2-0 olacakken maç N’Sakala’nın da saçma sapan hatası ile 1-1’e geldi. 75 dakika Töre’ye nasıl sabretti Sergen Yalçın anlamadım. 18 yaşındaki Serdar’ın ciddiyeti, canını dişine takmasını yıllardır bu takımda yer alanlardan göremeyince Beşiktaş son anlarda yine N’Sakala’nın hediyesi ile 2-1 geriye düştü ve bu sezon ligde ilk kez mağlup oldu.

Eksik sayısı 12’ye çıkan Siyah Beyazlıların önünde iki zorlu maç var şimdi, ilki Ajax maçı diğeri Sivasspor maçı sonrasında gelecek milli ara can olacak nefes olacak. Ancak şu anda belki de en zor haftasına girdi Kartal. Allah yar ve yardımcısı olsun.

Geceye dair not ise şu olur; Töre, Ozi başta olmak üzere bazılarına değil forma su dahi verilmemesi gerektiği.

Önceki ve Sonraki Yazılar