Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

Sadece Galibiyet

Bu sezon Beşiktaş’ın yakaladığı tek istikrar kazanamama serisiydi. Ligin alt sıralarında, kendisine karşı oynadığı her takımın ya kazandığı ya puan aldığı takım Beşiktaş oluyordu.

Bugünkü rakibi Altay’da ligin ilk yarısındaki maçı kazandıktan sonra 13 maç kazanamamıştı. Esame listeleri belli olduğunda ilk 11’de Kenan tercihi daha maç başlamadan sinirleri germişti. İlk 45 dakikada ara ara baskı kurmaya çalışsa da Siyah Beyazlılar bu suni baskının ötesine geçemedi.

Welinton bir orta saha gibi oynadı, maçın iyilerindendi. Ghezzal’in oyun aklına eşlik edecek kişi hemen hemen hiç olmadı. Doğal olarak yine bir 45 dakika boşa gitti.

Kenan’ın İkinci yarının iyilerinden olması ilginç bir nüans oldu bu akşam. Yine pozisyonlara girildi, dünyalar kaçtı. Vida bugün isyankar oynadı ve uzun süre sonra golünü attı. Ghezzal çok iyiydi.

Yalnız yine kalesinde ciddi pozisyonlar verdi Beşiktaş. Maç başına 5 şut ortalaması ile oynayan Altay bugün 9 şut çekti. Son anlarda skor 1-1’e gelebilirdi.

Bugün iki kez topun arka arkaya direkten dönmesi, toplamda 18. kez bunun yaşanması, şansın da önemini gözler önüne serdi. Bugün alınan 3 puan çok sevindirmedi taraftarı. Sadece galip gelinmesi sevindirdi.

O kadar da sevinci hak ediyorlar bence.

Önceki ve Sonraki Yazılar