Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

Güven Geldi

Hava muhalafeti nedeniyle Sivas’a 3 saat rötarlı varan Beşiktaş adına maçın zor geçeceğinin ilk işaretiydi bu. Isınma esnasında önce Ersin sonra Vida problem yaşadı. Ersin bunu bertaraf etti ancak Vida kadrodan çıkarıldı. Sebep; Boyun spazmıydı.

Sivas önde baskı yaparak Beşiktaş’ı hataya zorlamak istedi. Ghezzal’in üstün performansı, Montero’nun gol yediren hatasına rağmen iyi ve diri olması, Batshuayi’nin canlılığı ilk devrenin artıları oldu. Siyah Beyazlılar iki kez öne geçti. Her öne geçtiğinde frene basması, takımın geriye yaslanması asla büyük takıma yakışmıyor.

Ne zaman 1-1 oldu skor o zaman yine istenen Beşiktaş’ı izlemeye başladık. İkinci gol ilk yarının sonunda geldiği için geriye çekilmeye vakit kalmamıştı. Ghezzal, ilk golün resmen mimarı oldu ikinci golde de çok şık bir kafa golü attı. Şifo Mehmet gözümüzde canlandı.

Takdir haklarını ev sahibinden yana kullanmayı seçen düdük/bayrak/oda triosu bir ara Beşiktaş ceza sahasında gol kovaladı. Hele ki yarım metre önündeki mücadelede Batshuayi aleyhine kalkan bayrak aslında Türk futbolunun kalkan cenazesiydi. Gözünün önündeki net Beşiktaş penaltısını vermedi, nasıl oldu ise VAR çağırınca verdi. Daha sonra bir daha çağırdı VAR Josef’in eline değip değmediği belli olmayan an için penaltı çaldı.

Bir aferin de Güven için gelmeli bugün. Oyuna girdiği ilk andan maçın son düdüğüne kadar çok etkiliydi. Takımı da canlandırdı, oynattı. Sözleşmesi bitmek üzere. Hatırlatmadır.

Önder Hoca’nın Kenan’a 90 dakika gösterdiği sabır takdire şayandı. Ersin’in son anda çıkardığı top galibiyeti getirdi.

Önceki ve Sonraki Yazılar