Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

Tasfiye Edin!

Beşiktaş için çok kötü giden sezonda teselli olabilecek tek elde tutulan dal Türkiye Kupası’ydı ve onun içinde önünde sadece 4 maç kalmıştı.

Bu minvalde orta sahada Atiba-Necip tandemi ile çıkılması garipti. Ki o Necip ilk yarıda hiç yoktu. Kenan önceki maçlara nazaran daha kımıldanmış görünsede rüzgarı sadece kendisineydi. Ghezzal öyle bir top oynadı ki, aslında top oynamadı, resim yaptı, heykel yaptı, sanatın her türlüsünü icra etti. Şiir yazdı, hikaye, roman, anıt kitabe yazdı. Müthişti müthiş. Batshuayi çok hareketli ancak sonuçsuzdu.

Halil Umut Meler sürekli dayak yiyen Ghezzal’in o dayağa maruz kalmasına müsade etti. Kenan’ın ceza sahasında düşürülmesine pozisyon dışarda dedi, VAR dışarda dedi. İçerisi dışarısı karıştı. Batshuayi ileride ne kadar beceriksiz ise Montero’da geride öyle beceriksizdi. Maç 7-0 bitmedi ise iki başaktör kendileriydi. Kenan yardımcı oyuncuydu. Necip hiç oynamadı.

Montero’ya uzun süre sabreden Önder Hoca başyönetmen, TFF ve hakemleri ise senaristlerdi. Beşiktaş’ın yine verilmeyen penaltısı akabinde Welinton’a uyduruk verilen kırmızı kart, sonra o kırmızının VAR uyarısı ile iptal edilmesi ama penaltının sümenaltı edilmesi gecenin skandallarındandı.

Beşiktaş Mart ayında sezonu kapattı. Hazır 14 isimle sözleşmede bitiyor, zaten 2 ay sonra Başkanlık seçimi var. Allah aşkına çekin elinizi. Tasfiye edin ama kendinizi.

Önceki ve Sonraki Yazılar