Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

Sadece izledi

Üst üste gelen sonuçlar Beşiktaş’ı çok yıpratmış, bu kötü tabloda oyuncu tercihleri, oyuncuların iştahsızlığı, bariz hakem katliamları etken olmuştu. Bugün stat Pandemi kurallarının el verdiği kapasitece tamamen dolmuştu. Maç öncesi futbolcuları ısınırken izledim, dikkatli izledim ve sadece yüzlerine baktım.

O ateşi gördüm. Bu beni mutlu etti. İlk düdük ile de ısıran bir Beşiktaş izledik. Yoğun baskı ile golün gelmemesi sonrası yine bilmem kaç yüzüncü kez olan şey oldu. Trabzon bir geldi onda da golü buldu. Ghezzal sezon başından beri en iyi oyununu oynadı. Rosier bazı hatalarına rağmen iyiydi. Umut’da bir o kadar kötü günündeydi. Basit hata sonucu topu kapan Larin fizik gücünü de kullanarak beraberliği getirdi.

İkinci gol an meselesi derken son anlarda yapılan oyuncu değişiklikleri vitesin düşmesine neden oldu. Bu dönemde Vida’ya yapılan müdahaleyi es geçti, orta hakem ve video hakem. Son saniyeler oynanırken Ghezzal’e yapılan %100 penaltıyı Erkan Özdamar vermedi, yardımcı uyarmadı, VAR çağırmadı, o top döndü Trabzonspor öne geçti.

Maça davet ile ya da illegal şekilde bir şekilde giren Trabzonspor taraftarları Beşiktaş taraftarlarını provake etti, el kol hareketleri yaptı. Onları oraya kim aldı. Aslında konuşulacak bir şey kalmadı. Hakemlere Beşiktaş’ı bitirin denilmiş. Bunu gören, ve artık iyiden iyiye içinde hisseden oyuncudan da bir şey beklenmez bu saatten sonra.

Sergen Yalçın her şeyin farkında. Ligin 12. haftasında 10 puan geriye düştü Beşiktaş daha doğrusu düşürüldü. Herkes izledi, taraftar izledi, oyuncu izledi, hoca izledi, yönetim izledi. Sadece izledi. İzlediği için de bugün bu durum ortaya çıktı. Öyle ki teknik taktik hataları bile konuşamaz olduk. İyi seyirler.

Önceki ve Sonraki Yazılar