Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

Sadece Tabela

Hafta içi elim bir kaza ile hayatını kaybeden Konyaspor’un futbolcusu Ahmet Çalık anılarak başlandı maça. Bir kez daha kendisine Allah’tan rahmet yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Geçen hafta Rize’de 3’lü defans ile oynayınca Beşiktaş, hem de iyi de oynayınca bu sistemin yine deneneceği izlenimi oluşturmuştu ancak öyle olmadı yine yeniden bu sezon tutmadığı aşikar olan  oyun tarzına döndü. Beşiktaş’a Rize maçının yıldızı Emirhan bugün pek isteneni veremese de hiç top kaybetmedi, takım olaraksa ne geride ileride istediğini yapamadı Beşiktaş.

Öyle kendi kalesinde de pozisyon vermedi ama bulamadı da. Emirhan’a yapılan net penaltı yine güme gitti. VAR yine yoktu. Batshuayi’nin ayağına basıldı ama oyna devam. Gol atacak izlenimi vermedi Beşiktaş ancak Ghezzal’in kaleciden dönen topunda Batshuayi, Allah razı olsun bu kez boş kaleye golü attı.

İlk düdükten son düdüğe kadar 1-0 lık maç izlenimi gerçek oldu ve maç 1-0 biti. Larin’in ofsayt gerekçesiyle sayılmayan golü net ofsayttı. Keşke burada doğru karar veren VAR Emirhan’a yapılan penaltıda da doğru karar verseydi.

Oyun yoktu, taktik teknik yoktu bugün sadece 3 puan vardı. Tabelada da yazan 1-0’dı. O yüzden bugünkü manşeti sadece tabeladan ibaret.

Önceki ve Sonraki Yazılar