Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

Ne diyelim? Hayırlı işler...

4 gün önce Katar’a bir çok eksik ile giden Beşiktaş’ın eksiklerine yenileri de eklenince belki de erken havlu atılan sezonda yeni oyun planları, “Özkaynak Düzeni”nden takıma monte olabilecek isimleri görmek açısından bir fırsat doğurmuştu. Emirhan bunlardan biriydi.

Süper Kupa finalinde oyuna son 10 dakika kala girmesi+uzatmalar ile sahada kaldığı 40 dakikada iyi işler çıkarması bugün için bizi heyecanlandırmıştı. Maça da etkili başladı, bir topu direkten döndü. Etkili korner kullanması, güçlü fiziği göze çarpıyordu. Üçlü defans tercihi ilk 45 dakika özelinde tutmuştu. Belki de bu sezon en etkili oyununu oynadı Kartal.

Gol penaltıdan geldi. 3 metre önündeki pozisyonda eli görmedi Alper Ulusoy, VAR uyardı ve Batshuayi penaltıyı gole çevirdi. Bir 4 tane de kaçırdı. İkinci yarı da çok ciddi pozisyonları harcayınca, Güven’de ona uyunacak fark açılamadı. Josef’e yapılan faulü es geçen hakemler Vida ve Ersin’in birbirini bozması derken skor 1-1’e geldi. Şu oyuna yazık oldu.

Genç Emirhan golcülerin yapamadığını yaptı ve harika bir gol vuruşu ile hem siftah yaptı hem de takımını yeniden öne geçirdi. Ersin ikramlarına devam ederken rakibin hanesine bir gol daha yazdırdı. İlk yarıda Gökhan Gönül ile bir pozisyonda taç tartışmadı esnasında top benden çıktı diyen Emirhan (Top Gökhan Gönül’den çıkmıştı) aynı Gökhan Gönül’ün ikinci sarıdan kırmızı kart görmesi (Bence direkt kırmızı) sonrasında kafa atmaya çalışması, Montero’nun da bu oyuna uyması ve de onu atmaya hazır hakemin ekmeğine yağ sürmesi ile oyun dışı kaldı.

Sezon zaten gitti, mümkün mertebe Emirhan’da ısrar edilmeli ve yine mümkün oldukça gençler ile oynanmalıdır. Beşiktaş eksik kaldıkça oyununda fazlalaşmalar göze çarptı. Hakem konusunda fazla bir şey söylemek istemiyorum artık.  Benim söylememle olabilecek bir durum yok. Muhattapları memnun ki ses çıkmıyor kendilerinden. Ne diyelim? Hayırlı işler.

Önceki ve Sonraki Yazılar