Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

Yazacak çok şey var ancak yazacak hiçbir şey yok!

Saha içinde kalalım istiyoruz, sadece futbolu konuşalım istiyoruz ama müsade etmiyorlar. Hoş zaten Beşiktaş için futbol olarak da çok konuşulacak bir şey yok ama, buna etken olanların etkisinin de payı büyük.

Bunlar her hafta düdük çalmaya, VAR başında olmaya devam ediyorlar. 9 kişi kalması gereken Konyaspor, Mete Kalkavan’ın haybeye bir sarı kart gösterdiği Vida’nın ikinci sarıyı görmemek için rakibi indirmemesi üzerine attığı golle Beşiktaş’ı 1-0 yendi.

81 dakika dayak yiyen Pjanic artık bitti ve oyuna devam edemedi. Ülke futbolu dizayn edilmiş, bitmiş. Biz sadece sonucu belli bir ligi izliyoruz ve acaba daha ne rezillikler olacak, daha kötü ne olabilir diye takip ediyoruz.

Bu ligi izlemektense büyük bir akvaryum alıp salonun güzel bir köşesine koyup balıkları izlemek daha keyifli olacaktır. Yazacak çok şey var ama yazacak hiçbir şey yok.

İlla futbol adına bir şey yazmak gerekirse Ersin’in ayakları sadece yürümeye yarıyor, Oğuzhan’ın iki üç tane yalancı koşuları ile etkili gibi görünmesi, Josef’in isyanı, Pjanic’in sindirilmesi, TD olarak koltukta oturan herkes gibi Önder Hoca'nın da maçı sadece izlemesi, Larin’in yokları oynaması, Batshuayi’nin sadece saç şekli olarak değil oyun olarak da Youla olması gecenin akıllarında kalanıydı.

Önceki ve Sonraki Yazılar