Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

Sonrasına Sonra Bakarız

Beşiktaş, Sergen Yalçın’ın ayrılmasından sonra geçici olarak göreve gelen Önder Karaveli ile iki maçtır iyi bir ivme yakalayınca sezonun geri kalanını ona teslim edelim sesleri de artmaya başlamıştı. Bu akşam 3. kez takımın başında yer alırken, Beşiktaş’ın nasıl bir performans göstereceği de merak konusuydu.

Dondurucu İstanbul soğuğunda tribünde yaklaşık 8 bin kişi vardı. Göztepe önde şok pres ile maça başladı, Beşiktaş buna cevap veremedi. Oğuzhan’ın hatası sonrası henüz 3. dakikada geriye düştü Kartal. Topla ileri çıkmak isterken her kaptırdığı top Göztepe’nin ciddi ataklarına davetiye çıkardı.

Rıdvan’ın geriden kaptığı top ile harika çıkarak başlattığı atak yenilen golde hatası olan Oğuzhan’nın bu kez harika asisti ile Larin tabelayı 1-1’e getirdi. Oyunu gerginleştirmek için sahaya çıkan Göztepe ve buna izin veren Hakem Ümit Öztürk’ü izledik ilk 45 dakikada. Aynı Ümit Öztürk çok basit bir penaltı verdi Beşiktaş aleyhine.

Ersin bu sezon ikinci kez deniz tarafındaki kalede kurtardı penaltıyı. Takım oyunu olarak istediğini yapamıyordu Beşiktaş. Gol ancak bireysel bir yetenek ile gelebilirdi ve nitekim de öyle oldu.

Ghezzal yine bildiğimiz gollerinden birini attı. Bu andan sonra skor 4-1 e de gelebilirdi, Göztepe geri de dönebilirdi. Bıçak sırtı geçen sürelerde sahneye bir kez daha Ümit Öztürk çıktı. Rosier’e çok basit bir ikinci sarı kart göstererek oyundan atılmasını sağladı.

Ersin’nin dizine basılması net kırmızı kartlıktı ama ne hakem ne VAR ses etmedi. Beşiktaş yine kendi evinde dayak yedi.

Beşiktaş’ın eleştirilen oyuncularının başında gelen Michy Batshuayi, bugün 10. gol katkısını yaptı. Vida, el bombası olmaya devam ediyor onda ısrar etmek takıma zarar veriyor çünkü çok formsuz. Larin attığı gol dışında yokları oynadı. Devrenin bitmesine 1 maç kaldı.

O maçı kazanarak sezonun ikinci yarısında da maç maç ilerlemek Beşiktaş’ın ana hedefi olmalı. Sonrasına sonra bakarız.

Önceki ve Sonraki Yazılar