Hakan Gündoğar

Hakan Gündoğar

Şapkalı Tavşan 

Karabük deplasmanları hep kabus olur Beşiktaş'a. Bu maçta o havada başladı. Gönül ve adriano sakat sağ bek acaba kim oynacak? Atiba'nın bir çok kez o bölgede oynadığını düşünürsek Kanadalı oynamalı. O olmadı medel. Ama Necip ile başladı Şenol hoca. Maçın ilk yarısında tanase ve torje sürekli zor durumda bıraktı. Necip'in bu kadar İsviçre çakısı görülmesi doğru değil. Oynayacağı yer belli. Defansif orta saha ve stoper mevkinde oynayabilir. Medel ve Atiba varken neden Necip ? Milli takımdan döndüler, Porto maçı var falan. Bunların hepsi mazeret. Beşiktaş'a gelmeden önce bu adamlar haftada 3 maç yapıyordu. Şimdi mi fazla geldi? Çok fazla oyuncu Şenol hocanın elini her zaman zorluyor. Burada geçen sene Tamer hoca devreye giriyordu. Zaman Zaman tartışmalar olsa bile ortak karar alınıp bir çözüm oluyordu. Bu sezon hocanın yanında bir Yardımcısı yok. Her anlamda yok. Bu Şenol hocanın tercihi tabi ki ama onu çok zorluyor. Kabul etmiyor ama gerçek bu. Ve maalesef Şenol hoca kafasındaki rotasyondan bu yüzden dışarı çıkmıyor. 

Pepe 

Ders kitabı diye sahada duruyor Pepe. Her hamlesi her pası ders niteliğinde. İnce ince anlatıyor. İlk yarıda tanase'ye bir müdahalesi var ki, ben genç bir stoper olsam başa alıp alıp izlerim. Attığı uzun toplar çabası. Beşiktaş'ın başına gelmiş en güzel olay bu sene. Yabancı sınırı yüzünden yerli futbolcular 31 yaşında futbolu bırakıyorlar ya hani, işte onlarda Pepe'yi örnek almalıydı. En azından profesyonelce yaşayıp futbolu erken bırakıp "yabancı sınırı yüzünden"bıraktık demezlerdi. 

Gölgeler

Dr.Necmettin Şeyhoğlu stadyumda kim saat 17'de maç oynanmasına karar verdiyse kendisini tebrik etmek lazım. Yayıncı kuruluş,tribündeki taraftar,sahadaki futbolcu ve televizyon başında izleyen herkes mağdur. Gölge düştüğü zaman geçmiş olsun. Bu stadda gündüz maçı oynanmaz. Oynanmamalı. O kadar para veren yayıncı kuruluş pozisyon geçişlerinde gölge ayarı yapamıyor. Çünkü stadın mimarisi buna uygun değil. Haliyle seyircide tepki gösteriyor. İki tarafı değişik değnek. 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar