Alişan Çakmakoğlu

Alişan Çakmakoğlu

Rezillik VAR!

Ajans Beşiktaş - 3 gün önce çok kritik bir geri dönüşe imza atan Beşiktaş, aynı zamanda çok yoğun bir maç temposuna da giriş yapıyordu. 6 eksiğin üzerine inşallah yenileri eklenmezse bir şekilde buradan çıkacaktır. Adana Demirspor maçında en çok dikkatimi çeken şeylerden biri zeminden sürekli kalkan topraklar oldu. Acilen ama acilen buna çare  bulunmalı. Beşiktaş’ın sayılmayan bir golü vardı ki, çekilen ofsayt çizgisi bariz yanlış.

VAR hakemliği belki de kısa saat diliminde getirdiği maddi gelirle en cazip meslek ama bunu bile sabote edenleri oraya oturtmak, orada tutmak skandaldır. Çok yüksek bir tempo yapmadan devreyi 2-0 la geçti Kartal. Pjanic’in ikramını Montero geri çevirmedi ve Josef enteresan bir gol ile farlı açtı. Bu temiz golü verirken bile 40 dakika düşündü hakem triosu.

İkinci yarıya da hemen hemen golle başladı Beşiktaş. Rıdvan yine çok temiz bir golcü vuruşu ile fişi çekti dedirtti ama sonra işler hiç istenildiği gibi gitmedi. Önce bir frikik golü ile fark 2’ye, sonra Balotelli’nin uzaktan vuruşunda Montero’dan seken top sonrası 1’e indi. Golden sonra yaptığı kışkırtıcı hareketler sonrası kartı gördü. Ghezzal da sakatlanarak oyundan çıkınca top tutamadı Siyah Beyazlılar.

5 dakika uzatma verdiği maçı duraklamalarda oyun durmamasına rağmen 7 dakika oynatınca Ali Palabıyık, Beşiktaş bir gol daha yedi ve kötü bir gece yaşadı. Gol de bariz faulü es geçen VAR da kara bir leke bıraktı. Bir sözüm de tribünlere; laubali bir şekilde davrandılar sürekli olarak ve maçta değillerdi. Arkanı dönerek tezahürat devri, arabesk devri çok eskide kaldı, bu da eksi olarak yazılır geceye.

Daha iki gün önce eski bir hakem, şimdi yorumculuk yapıyor, Beşiktaş’ın bu sene tekrar şampiyon olmaması için iki yol var; 1- Beşiktaş maçına tayin edilecek hakemler, 2- rakiplerine tayin edilecek hakemler. Bu akşam ki  iki maçı izledikten sonra (Galatasaray-Alanyaspor/Başakşehir-Fenerbahçe) ahlaksız işler yapılmazsa Beşiktaş bu sene de eze eze şampiyon olur dedikten hemen sonra bugün yaşananlara eğer yönetim müdahale etmezse elinden alınan şampiyonluklara bir yenisi daha eklenir. Günümüz futbolunda da şerefli ikincilikler yetmiyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar